Loading…

Filmi i metrazhit të shkurtër ‘Memory’ lanson trailerin

  • 18/04/2017 | 16:40

Filmi i metrazhit të shkurtër ‘Memory’ lanson trailerin

Filmi “Memory” me regji dhe skenar të  Ilirjan Himajt, ka lansuar trailerin.


Ky film flet për plakun Syla i sëmurë nga Alzheimer (sëmundja e harresës),del nga shtëpia për t’i blerë lodër nipit të tij, mirëpo nga acari dhe i ftohti i madh i dimrit, ai humb dhe nuk arrin ta kujtoj rrugën për në shtëpi, transmeton Gazeta Metro

Filmi “Memory” (Kujtesa), producentë të të cilit janë Agron Shala dhe Latif Hasolli interpretohet nga aktorët  Xhevat Qorraj, Bibi Qena, Selman Lokaj, Avdullah Gjikokaj, Besim Ajeti, Agron Krasniqi, Labinot Lajçi, Agron Shala.

Ky film do të shfaqet premierë botërore në edicionin e 65-të të ‘Columbus Film & Video Festival’, në Ohio më datën 20 prill. Ky festival,  është edhe festivali më i vjetër në USA./gazetametro.net 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë