Loading…

Filmi i animuar ‘Moana’ then rekorde (Video)

  • 30/11/2016 | 10:31

Filmi i animuar ‘Moana’ then rekorde (Video)

Filmi i animuar i Disneyt, “Moana”, pati debutimin më të suksesshëm në Amerikën e Veriut, duke u pozicionuar në vend të parë.

 

Filmi grumbulloi 82 milionë dollarë gjatë pesë ditëve të shfaqjes në kinema dhe 55.5 milionë dollarë vetëm gjatë fundjavës.

Është prodhuar në formatin “3D”, dhe tregon historinë e vajzës së një kryetari fisnor në Polinezi, që përzgjidhet nga vet oqeani për t’i rikthyer një relike mistike një perëndeshe.

moana582ac06ec8230-1200x675

Ky ishte debutimi i dytë më i suksesshëm në histori për festën e Falënderimeve, pas “Frozen” në vitin 2013, që grumbulloi 93.6 milionë dollarë në pesë ditët e para të shfaqjes.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë