Loading…

Filmi ‘Babai’ edhe në Lituani

  • 07/11/2016 | 08:25

Filmi ‘Babai’ edhe në Lituani

Filmi “Babai” me regji të Visar Morinës pas Gjermanisë e vendeve tjera që u dha premierë do të shafqet edhe në Vilnius dhe Kaunas të Lituanisë.

Filmi do të shafqet atje me datat 4, 13 dhe 19 në Forumin Evropian të Filmit, në Lituani.

“Babai” është një film artistik i metrazhit të gjatë i prodhuar nga NikoFilm, Gjermani, Produksioni Krusha, Kosovë, Skopje Film Studio, Maqedoni dhe Eaux Vives Productions, Francë që është subvencionuar nga Qendra Kinematografike e Kosovës (QKK) e poashtu Film und Medien Stiftung NRE, fondacioni FFA, fondacioni Nordmedia, pastaj Fondi Maqedonas i Filmit, fondacioni francez Cinema Du Monde dhe nga televizioni publik gjerman ËDR si dhe televizioni publik gjermano-francez.

“Babai” vjen si pjesë e programit Scanorama.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë