Loading…

Fillon takimi Kurti-Thaçi

  • 01/04/2020 | 10:22

Fillon takimi Kurti-Thaçi

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka arritur në Presidencë, ku do të bisedoj me presidentin Thaçi, pasi që ky i fundit i kishte dërguar ftesë për konsultimin e hapave të mëtejshëm, shkruan Gazeta Metro.


Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka mbërritur në Presidencë, ku do të takohet me presidentin e vendit, Hashim Thaçi.

Temë e këtij takimi, siç njoftoi Presidenca, do të jetë konsultimi për hapat e ardhshëm, pas rrëzimit të Qeverisë Kurti.

Presidenti sot do të zhvillojë takime të ndara edhe me liderin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafën, si dhe atë të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veselin./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë