Loading…

Fillon takimi i palës serbe me Mogherinin

  • 24/01/2017 | 19:27

Fillon takimi i palës serbe me Mogherinin
Në Bruksel, ku sonte vazhdon dialogut ndermjet Kosovës dhe Serbisë, ka filluar takimi i delegacionit të Serbisë në të cilin kësaj here janë presidenti dhe kryeministri, Tomisllav Nikoliq dhe Aleksandar Vuçiq dhe shefes së diplomacisë evropiane, Federica Mogherini.


Pas takimit, sipas mediave serbe, Nikoliq pritet të ketë një paraqitje para gazetarëve.

Pas takimit me serbët, Mogherini do të takohet me liderët shtetërorë të Kosovës, presidentin Hashim Thaçi dhe kryeministrin Isa Mustafa.

Më pas, është paraparë darka e punës të të dyja delegacioneve dhe shefes së BE-së për politikë të jashtme, Federica Mogherini.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë