Loading…

Fillon sulmi i madh: 50 tanke ruse e raketa balistike e sulmojnë Kievin

  • 25/02/2022 | 22:05

Fillon sulmi i madh: 50 tanke ruse e raketa balistike e sulmojnë Kievin

U paralajmërua më parë se do fillonte një ofanzivë e madhe ndaj kryeqytetit ukrainas prej okupatorëve rusë, ndërsa në këto momente raportohen shpërthime të mëdha, transmeton Gazeta Metro.


Sapo u raportua nga qytëtarët e Kievit se po dëgjojnë shpërthime të mëdha në Kiev, duke aluduar në raketa balistike ruse.

Kryetari Klitschko paralajmëroi më herët se një natë e gjatë e pret kryeqytetin./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë