Loading…

Fillon seanca, Lekaj e quan arrestimin e Haradinajt sulm ndaj shtetit

  • 10/01/2017 | 11:45

Fillon seanca,  Lekaj e quan arrestimin e Haradinajt sulm ndaj shtetit

Shefi i Grupit Parlamnetar të AAK-së Pal Lekaj në emër të 43 depuetetëve paraqiti kërkesën e parashtruar për seancën e jashtëzakonshme që po mbahet me rastin e arrestimit të ish-liderit të AAK-së Ramush Haradinaj nga policia franceze.

Sipas Lekajt ndalimi i kryetarit të AAK-së është i papranueshëm dhe sulm ndaj shtetit të Kosovës. Kosova sipas Lekajt është shtet i papavarur dhe si të tilla nuk kanë asnjë bazë ligjore.

“Është i papranueshëm ekstradimi i Haradinajt në Serbi, ngase është dëshmuar dy herë edhe në Hagë. Vendimi për të mbajtur në paragburgim është i papranueshëm. Ne nuk kemi dalur këtu me rekomandime, por në fund do të dal me rekomandime”, tha Lekaj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë