Loading…

Fillon protesta në Pejë, kërkohet lirimi i Haradinajt

  • 11/01/2017 | 12:17

Fillon protesta në Pejë, kërkohet lirimi i Haradinajt

Ka filluar protesta e paralajmëruar,  për lirimin e Ramush Haradinaj.


Qindra qytetarë,  janë mbledhur në sheshin Shkelzen Haradinaj në Pejë,  të cilët  kërkojnë lirimin e Ramush Haradinajt.

Ndërsa protesta janë paralajmëruar edhe në qytetet Prizren, Gjilan,  Mitrovicë, Gjakovë dhe Ferizaj.

Ndryshe, Haradinaj u ndalua javën e kaluar nga policia franceze në aeroportin e Baselit, me urdhërarrest të Serbisë.

Tani Serbia po kërkon ekstradimin e Haradinajt nga Franca me procedura të përshpejtuar./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë