Loading…

Fillon protesta e nxënësve të Kolegjit “Mehmet Akif”, lironi mësuesit

  • 29/03/2018 | 18:40

Fillon protesta e nxënësve të Kolegjit “Mehmet Akif”, lironi mësuesit

Disa nxënës të Kolegjit Mehmet Akif kanë dal në sheshin “Zahir Pajaziti” në shenjë pakënaqësie për arrestimin sotëm të drejtuesve të këtij kolegji turk.


Ata kanë filluar marshimin drejt ndërtesës së Qeverisë së Kosovës.

“Të drejtat e mësuesit janë të drejta të njeriut” shkruan në njërën prej pankartave.

Policia sot arrestoi gjashtë shtetasit turq, drejtorin e Gulistan, Mustafa Erdem, zëvendësin e tij, Yusuf Karabina, Kaahraman Demirez, Cihen Ozkan, Hasan H.Gunakan dhe  Osman Karakaya.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë