Loading…

Fillon protesta e dytë për shkarkimin e Lumezit |FOTO

  • 29/08/2018 | 18:16

Fillon protesta e dytë për shkarkimin e Lumezit |FOTO

Tashmë ka filluar protesta e organizuar nga Shoqëria Civile dhe aktivistë të partive opozitare, ku po kërkohet shkarkimi  i Kryeprokurorit të Shtetit, Aleksandër Lumezi.


Është protesta e dytë që po mbahet për këtë çështje, pasi një e tillë u mbajtë edhe javën e kaluar.

Marshi i protestueve, ka nisur nga sheshi “Zahir Pajaziti”, për të vazhduar tek ndërtesa e Kryeprokurorisë, kurse përfundon para ndërtesës së Qeverisë.

Ndërkohë, përveç shkarkimit të Lumezit, protestuesit po kërkojnë edhe nisjen e vettingut në sistemin e drejtësisë në vend./Gazetametro.net

PAMJET nga protesta i gjeni mëposhtë:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë