Loading…

Fillon në Izrael rrugëtimi i Kosovës për ‘EURO 2024’

  • 25/03/2023 | 18:09

Fillon në Izrael rrugëtimi i Kosovës për ‘EURO 2024’

Kombëtarja e Kosovës e ka nisur ciklin kualifikues për Kampionatin Europian ‘EURO 2024’, transmeton Gazeta Metro.


Në stadiumin ‘Bloomfield’ në Tel Aviv ka filluar ndeshja mes Izraelit dhe ‘Dardanëve’.

Përzgjedhësi Alan Giresse nuk ka vendosur të bëjë shumë ndryshime në formacion nga herët e kaluara.

Vlen të theksohet se pas më shumë se dy vitesh është rikthyer në formacionin titullar mbrojtësi, Leart Paqarada.

Së bashku me Izraelin dhe Kosovën në grupin I bëjnë pjesë edhe Zvicra, Andorra, Rumania dhe Bjellorusia. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë