Loading…

Fillon Kampionati Europian: Ky do të jetë këngëtari shqiptar që do të hap ceremoninë

  • 10/06/2021 | 19:25

Fillon Kampionati Europian: Ky do të jetë këngëtari shqiptar që do të hap ceremoninë

Ditën e nesërme fillon “Euro 2020” dhe befasia e rradhës është se do të performoj këngëtari shqipta, transmeton Gazeta Metro.


Gjatë hapjes së Kampionatit Europian, këngëtari shqiptara Ermal Meta do të ngjitet në skenën “Olimpiko” në Romë.

Edhe pse një vit me vonesë gjithçka është gati për “Euro 2020”, ndërsa mediat e huaja. Mediat e huaja raportojnë se ceremonia zyrtare do të fillojë nesër në orën 19:00.

Ndeshja hapëse në “Euro 2020” do të jetë mes Turqisë dhe Italisë.

Përveq Ermal Metës, i cili pritet të performoj i pari, në atë skenë do të performoj edhe Andrea Bocelli me këngën “Nassun Dorma”.

Kampionati “Euro 2020” do të nisë në Romë nesër dhe përfundon në Ëembley, më 11 korrik./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë