Loading…

Fillon ceremonia e varrimit të Astrit Deharit

  • 08/11/2016 | 14:35

Fillon ceremonia e varrimit të Astrit Deharit

Numër i madh i qytetarëve janë mbledhur në varrezat e Zllatarit në Prishtinë, për t’i dhënë lamtumirën e fundit Astrit Deharit, i cili vdiq të shtunën në burgun e Prizrenit.

Më herët para teatrit kombëtar të Kosovës u bënë edhe homazhe para arkivolit të Deharit.

Ndërsa prej orës 11:00 u organizua një mbledhje komemorative./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë