Loading…

Fillojnë punën 85 inspektorë të rinj për mbikëqyrje të zbatimit të masave kundër COVID-19

  • 31/08/2021 | 14:34

Fillojnë punën 85 inspektorë të rinj për mbikëqyrje të zbatimit të masave kundër COVID-19

85 inspektorë të rinj të angazhuar për mbikëqyrje të zbatimit të masave COVID 19 kanë filluar punën sot.


Drejtori Ekzekutiv i Agjencisë se Ushqimit dhe Veterinarisë, Flamur Kadriu, u uroi mirëseardhje 85 inspektorëve të rinj duke shprehur gatishmërinë për mbështetje në punë, ndërsa kërkoi angazhim maksimal qe bashkë me institucionin tjetër ligje zbatues për mbikëqyrje të masave Policinë e Kosovës do të bartni mbi supe menaxhimin për mbikëqyrje të masave.

“Përveç aspektit mandator ligjor të detyrës në punë, duhet ta keni edhe ndjenjën e përgjegjësisë humane morale qe të kryejnë detyrat me përgjegjësi sepse keni mision në ruajtje të jetës dhe shëndetit të qytetarëve. Kjo është detyra dhe misioni me i rëndësishëm qe mund ta keni ndonjëherë”, bëhet e ditur në njoftimin e AUV-it.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë