Loading…

Fillojnë hetimet për ata që dhanë pamjet në rastin Dehari

  • 11/11/2016 | 17:44

Fillojnë hetimet për ata që dhanë pamjet në rastin Dehari

Avokati i familjes Dehari, në rastin e vdekjes së Astrit Dehari, Tomë Gashi sot ka dorëzuar padinë për publikimin e pamjeve mbrëmë në medie nga ndodhitë brenda burgut dhe korridorit ku ndodhej qelia e Deharit.

Ai këtë e ka paralajmëruar mbrëmë, menjëherë pas publikimeve të pamjeve, nëpërmes një komunikimi për Koha.net.

E sot menjëherë Prokuroria e Shteti ka filluar hetimin e personave, prej të cilëve kanë rrjedhur pamjet.

Nëpërmjet rrjetit social Facebook, Gashi bën të ditur se prokurori i shtetit Besim Kelmendi i ka dhënë përgjigje pozitive për kallëzimin penal që Gashi si përfaqësues ligjor i familjes Dehari paraqiti në prokurori.

“Pas ushtrimit të kallëzimit penal kundër personave përgjegjës për rastin e publikimit në media të video incizimeve nga Qendra e Paraburgimit në Prizren, Prokurori i shtetit përgjigjet pozitivisht”, ka njoftuar Gashi.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë