Loading…

Filloi takimi i rrjetit të Komunave Shqiptare

  • 26/11/2016 | 11:32

Filloi takimi i rrjetit të Komunave Shqiptare

Kreu i Bashkisë së Tiranës ka pritur 4 kryebashkiakët shqiptarë të rajonit, atë të Prishtinës, Tetovës, Ulqinit dhe Preshevës, në vigjilje të ditës së pavarësisë.

Veliaj e vlerësoi këtë takim, duke theksuar se ky nuk është një takim nacionalist siç mund të pretendohet, por është një projekt praktik.

Ndërsa kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti, ka thënë se  rrjeti  i komunave ishte ide me kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj.

“Ringjalljen e këtij rrjeti e patem si ide me Erionin qe një kohë tani por tani në prag të festes së 28 nëntorit e konkretizuam me takimin e parë dyditor në Tiranë”.

“Qe një kohë tani por tani në prag të festes së 28 nëntorit e konkretizuam me takimin e parë dyditor në Tiranë. Tirana, Prishtina, Tetova, Ulqini dhe Presheva e fillojnë shkëmbimin e përvojave në pesë fusha. Do ti shtojmë edhe komunat edhe fushat”, ka thënë Ahmeti./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë