Loading…

Filharmonia e Vjenës në Tiranë me plisa

  • 02/01/2017 | 22:42

Filharmonia e Vjenës në Tiranë me plisa

Pallati i Kongresëve në Tiranë sot është duke zhurmuar nga tingujt e telave të violinës së Shkelzen Dolit, por edhe të 36 artistëve tjerë të ansamblit filharmonik të Vjenës.

Ata janë bërë bashkë dhe janë duke mbajtur një koncertë madhështorë për publikun shqiptar. Por më madhështore e ka bërë edhe paraqitja e pjesëtarëve të filharmonisë me plisa të bardhë.

Pjesë e koncertit janë edhe transmetimi i tre videoklipeve shqiptare, si baresha, Arbëresha dhe Albanian Soul. Ndërsa repertori që po luhet janë nga Strauss, Brahms, Lehar. Koncerti është duke u transmetuar nga Televizioni Klan.

Koncerti i muzikës klasike për çdo fillim janari, është një nga ngjarjet më të mëdha kulturore në botë.

Ansambli Filharmonik i Vjenës, është njëra prej filarmonive më të suksesshme në botë./gazetametro.net

filharmonia-e-vjenes-me-plis

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë