Loading…

Filharmonia e Kosovës nis vitin me soliste nga Afrika e Jugut

  • 29/01/2017 | 16:17

Filharmonia e Kosovës nis vitin me soliste nga Afrika e Jugut

Filharmonia e Kosovës, fillon me koncertet për këtë vit të ri me solistë të huaj, në Sallën e Kuqe të Pallatit të Rinisë.


Sot me datë 29 janar duke filluar nga ora 20:00, në kryeqytet mbahet koncerti i parë për këtë vit me solisten në violinë e Afrikës së Jugut Christina Brabetz, me dirigjentin gjerman Boian Videnoff.

16178851_1250085255070265_1694336096845838227_o

Filharmonia e Kosovës është themeluar në vitin 2000, dhe që nga ajo kohë prezanton shumë koncerte. /gazetametro.net

 

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë