Loading…

FIFA publikon listën e re të kombëtareve: Kosova bie për një pozitë, Shqipëria në vendin e njëjtë

  • 06/10/2022 | 12:47

FIFA publikon listën e re të kombëtareve: Kosova bie për një pozitë, Shqipëria në vendin e njëjtë

Me përfundimin e sfidave të Nations League, FIFA tashmë ka publikuar edhe renditjen e re të kombëtareve.


Kosova ka rënë për një pozicion më poshtë, kurse Shqipëria është në vendin e njëjtë ashtu sikurse edhe në listën e kaluar, shkruan GazetaBlic Sport.

“Kuqezinjtë” renditen në pozitën e 66’të me 1354.11 pikë, kurse “Dardanët” në vendin e 107’të me 1187.01 pikë.

Top 10 përbëhet nga kombëtaret e mëdha: Brazili mbetet e para, pozitën e dytë e mban Belgjika, të tretën Argjentina, teksa pas tyre vijnë Franca, Anglia dhe Holanda, Portugalia dhe Danimarka që ndajnë pozitat tetë, nëntë dhe dhjetë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë