Loading…

FIFA: Ja çfarë do të ndodhë me futbollistët dhe trajnerët e klubeve ruse e ukrainase

  • 21/06/2022 | 21:21

FIFA: Ja çfarë do të ndodhë me futbollistët dhe trajnerët e klubeve ruse e ukrainase

FIFA ka komunikuar zyrtarisht një procedurë që ishte e njohur prej disa javësh. 


Futbollistët dhe trajnerët e huaj të regjistruar në klube nga Rusia apo Ukraina do të mund të pezullojnë kontratën e tyre deri më 30 qershor 2023.

Këto dispozita u japin lojtarëve dhe trajnerëve mundësinë të stërviten, të luajnë dhe të marrin paga në vende të tjera, duke mbrojtur klubet ukrainase dhe duke lehtësuar largimin e lojtarëve dhe trajnerëve të huaj nga Rusia.

FIFA njoftoi gjithashtu se do të vazhdojë të monitorojë situatën dhe të ndryshojë kuadrin rregullator sipas zhvillimeve në konfliktin luftarak të Ukrainës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë