Loading…

Festivali i “Poezisë së Pabotueme” u mbajt në Shtëpinë e Pashko Vasës

  • 31/10/2016 | 20:31

Festivali i “Poezisë së Pabotueme” u mbajt në Shtëpinë e Pashko Vasës

Eko-Mendje në bashkëpunim me Departamentin e Kulturës në Shkodër, organizuan këtë vit në banesën e patriotit te Rilindjes Kombëtare Pashko Vasa edicionin e 8-të të festivalit të “poezise së pabotueme.

Me pjesëmarrje nderoj edhe artisti I merituar Mirush Kabashi. Poashtu në këtë festival kanë marë pjesë poetë e shkrimtarë të njohur, kritikë letrarë e dramaturg si Fadil Kraja, Primo Shllaku, Zija Vukaj, Rita Petro, Mimoza Ahmeti.

Poezi lexuan të rinj dhe autorë të njohur. Ky festival u mbyll me melodi shkodrane, traditën dhe monumentet.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë