Loading…

Festa e shqiptarëve në Francë për lirimin e Haradinajt (Video)

  • 27/04/2017 | 09:32

Festa e shqiptarëve në Francë për lirimin e Haradinajt (Video)

Para pak minutash u lirua ish-komandanti i UÇK’së Ramush Haradinaj, e pak minuta më pas nisi edhe festa.


Nën brohorimat ‘besa besë, besën ta kam dhënë’, shqiptarët prisnin liderin e AAK’së teksa dilte nga gjykata në Francë, shkruan gazetametro.net.

Edhe në këto momente qytetarë shqiptarë që gjenden në Francë po festojnë rrugëve të Colmar’it.

Vendimi për Haradinajn u morr sot pas gati 4 muajsh mbajtje në Francë, pasi u arrestua nga INTERPOL’i me urdhërarrest të Serbisë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë