Loading…

Ferizaj, nis zbatimi i projektit kundër dhunës në familje

  • 15/10/2019 | 15:22

Ferizaj, nis zbatimi i projektit kundër dhunës në familje

Drejtoria Rajonal e Policisë (DRP) në Ferizaj, ka nisur zbatimin e projektit “Fenomeni i dhunës në familje”, i cili ka për qëllim parandalimin e dhunës në familje dhe sensibilizimin e qytetarëve në lihje me këtë dukuri, transmeton Gazeta Metro.


Me anë të këtij projekti, DPR bën të ditur bashkërenditjen e aktiviteteve ndërmjet përgjegjësve dhe hetuesve të Sektorit Rajonal të Hetimeve të Njësisë së Dhunës në Familje me të gjitha stacionet policore.

Ky projekt ka filluar të zbatohet me anë të ligjëratave nëpër shkollat e Ferizajit, Shtimes dhe të Hanit të Elezit, për të vazhduar më pas në të gjitha shkollat e rajonit të Ferizajit dhe do të zgjasë deri më 31 tetor. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë