Loading…

Ferizaj me mbi 11 mijë biznese

  • 03/11/2016 | 12:11

Ferizaj me mbi 11 mijë biznese

Aktualisht në komunën e Ferizajt veprojnë mbi 11 mijë biznese të vogla dhe të mesme, kurse është në rritje numri i kompanive prodhuese.

Ferizaji është e vetmja komunë ku bëhet subvencionimi i kamatave për investime në bujqësi. Nga kjo komunë në arkën e shtetit çdo vit derdhen 20 për qind të mjeteve të buxhetit kosovar./21Media

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë