Loading…

Faton Topalli: Albin Kurti kaloi nga ‘Isë, Isë, argat i Serbisë’ në ‘Isë, Isë, profesor

  • 06/09/2019 | 18:51

Faton Topalli: Albin Kurti kaloi nga ‘Isë, Isë, argat i Serbisë’ në ‘Isë, Isë, profesor

Ish deputeti i PSD-së Faton Topalli, ka komentuar Lëvizjen Vetëvendosje përderisa ka hedhur akuza në drejtim të kreut të saj, Albin Kurtit.


Sipas Topallit mes tyre asnjëherë nuk kishte probleme personale, mirëpo nuk kishte pajtueshmëri rreth qëndrimeve të tyre politike.

“Gjate rrugëtimit ai ka ndryshuar qëndrimet, ndërsa unë po e them vetëm këtë – nga “Isë, Isë, argat i Serbisë” pastaj “Isë, Isë profesor”, i shkon në shtëpi dhe e viziton ndërsa i ka hedhur edhe gaz lotsjellës edhe sprej”.

“Mendoj që Kurti nuk është fare parimor në politikat e tij. Ai ka ndryshuar gjatë gjithë rrugëtimit të tij politik”.

Topalli në Magazina Zgjedhore gjithashtu tha se Vetëvendosje nga një parti e majtë është shndërruar në “strehë për ekstremistët e majtë dhe ekstremistët e djathtë” dhe se në bazën e saj nuk ka më vlera të mirëfillta.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë