Loading…

Faton Abdullahu: O bir pa ty bohet ma mirë, bindu

  • Nga

  • FATON ABDULLAHU

  • 24/08/2023 | 11:41

Faton Abdullahu: O bir pa ty bohet ma mirë, bindu

M’tha njoni – Faton paske gabu dje se në intervistë e sipër i paske thonë “O bir” Kryeministrit në Tv Dukagjin- Mirë e ki i thash, nuk oshtë dasht, se kjo ka pak konotacion kolegial, përgdhëls, u dasht mi thonë ……..


Shkruan: Faton Abdullahu

– O bukpërmys që mendon se me ty filloj e drejta dhe drejtësia e nuk e sheh se para teje u bo shteti dhe demokracia.
– O politikan donkishotian që mendon se pa ShBA-n munesh me fitu kundër Serbisë.
– O ‘Barmen Politik’ që ofron ‘koktej aferash korruptive’ më të rejat në qytet.
– O kryepopulist që din anglisht ama nuk i kupton amerikanët.
– O shqiptar që më së miri po e kupton greqishtën në Greqi e mas paku shqipen në Shqipëri
– O fjalaman që kurrë se kuptove atë të njohurën latine “res non verba” ‘vepra jo fjalë’.
– O pishmanli që s’le qërshi pa e përbi
– O hakubet në politikë që për dy vjet i ke trem e kanë ik 120 mijë qytetarë nga Kosova.
– O bir s’po të dhez kurgjo.
Poshtë populizmi

(Faton Abdullahu është zëdhënës i Partisë Demokratike të Kosovës).

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë