Loading…

Fatmir Xhelili nga PDK’ja ka siguruar afër 13 mijë vota

  • 14/06/2017 | 17:41

Fatmir Xhelili nga PDK’ja ka siguruar afër 13 mijë vota

Fatmir Xhelili, kandidat për deputet nga Partia Demokratike e Kosovës (PDK) ka siguruar besimin e afër 13 mijë votuesve kosovarë.


Xhelili ka treguar për Gazeta Metro numrin e saktë të votave që ka fituar nga zgjedhjet e parakohshme të 11 qershorit.

“Nga të gjitha komunat e Kosovës i kam siguruar mbi 12500 vota”, ka thënë Xhelili në një prononcim për Gazeta Metro.

Kujtojmë që numërimi i votave për deputet nuk është bërë publik zyrtarisht nga KQZ dhe është një numërim që merr më shumë kohë se renditja e subjekteve garuese.

Deri më tani, pa llogaritur votat me kusht, votat e diasporës si dhe pa ato të personave me aftësi të veçanta fizike,  nga zgjedhjet e së dielës përqindjen më të madhe ka siguruar koalicioni PAN, me rreth 34 për qind, pastaj e dyta është renditur Lëvizja Vetëvendosje me 27 për qind, ndërsa i treti në këtë radhitje ka dalë koalicioni LAA, me përafërsisht 25 për qind të votave. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë