Loading…

Fatmir Limaj: Çdo familje nga një të punësuar, s’ka më pabarazi

  • 03/06/2017 | 15:11

Fatmir Limaj: Çdo familje nga një të punësuar, s’ka më pabarazi

Kandidati i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, ka thënë se programi i partisë së tij parasheh punësimin e të paktën një anëtari në secilën familje në Kosovë. Ka thënë se në këtë mënyrë do të zbusin papunësinë.


Nga Prizreni, Limaj ka dhënë premtime se do të ketë investime në bujqësi dhe përkrahje të të rinjve.

“Nisma për Kosovën nuk ka dhënë premtime asnjëherë. Në këto vitet e fundit kemi vizituar punëtorë, bujq, fermerë… Duke biseduar me ta kemi dëgjuar kërkesat e tyre. Kemi dalë me një projekt”, ka thënë Limaj.

Ai ka premtuar se me Nismën për Kosovën do të ndalet pabarazia.

“Nga këtu do të fillojmë zbutjen e kësaj pabarazie. Në Kosovë nuk do të ketë më asnjë familje pa një të punësuar”, ka shtuar ai.

Limaj në qytetin e Prizrenit është prezantuar si zëvendëskryeministër në Qeverinë e udhëhequr prej Ramush Haradinajt.

“Me Nismën në Qeveri. Urime të gjithëve”, ka shtuar ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë