Loading…

Familjari i Imri Ahmetit të LDK’së, i bashkohet PDK’së (Foto)

  • 18/05/2017 | 13:41

Familjari i Imri Ahmetit të LDK’së, i bashkohet PDK’së (Foto)

Besim Ahmeti, një ndermarrës nga Lipjani është bërë pjesë e Partisë Demokratike të Kosovës.


Por e vecanta e këtij aderimi është se Ahmeti është familjar i afërt i kryetarit të Lipjanit, Imri Ahmeti që vjen nga radhët e LDK-së, transmeton gazetametro.net.

Ai ka thënë të jetë i pakënaqur me qeverijen e Imri Ahmetit në Lipjan por edhe me gjithë Lidhjen Demokratike të Kosovës.

Besim Ahmeti ka thënë gjatë aderimit  se përkundër kërkesave të shumta për mbeshtetje dhe lehtësimeve për bizneseve LDK-ja nuk ka treguar asnjëherë gatishmëri, në vecanti kreu i saj Isa Mustafa.

Lideri i PDK-së Ladri Veseli gjatë pritjes së aderimit të djalit të axhës së Imri Ahmetit i ka dëshiruar atij mirëseardhje dhe e ka siguruar për mbështetje përmes platformës qeverisëse “Fillimi i Ri”./gazetametro.net


Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë