Loading…

Familjarët e të pagjeturve kanë disa kërkesa për Qeverinë

  • 29/12/2016 | 12:59

Familjarët e të pagjeturve kanë disa kërkesa për Qeverinë

Këshilli Koordinues i Asociacioneve të Familjarëve të të Pagjeturve të Kosovës nesër do të drejtojnë disa kërkesa që Qeveria duhet t’i ndërmarrë gjatë vitit 2017 për fatin e të pagjeturve.

Sipas një njoftimi për media, familjarët thonë se me këtë rast do të mbajnë një tubim përkujtimor dhe do të vëjnë kurora lulesh tek Obelisku para Kuvendit të Kosovës, transmeton gazetametro.net.

E para Obeliskut edhe do të lexohen kërkesat e Këshillit.

Edhe pas 17 vitesh që nga lufta në Kosovë mungojnë 1660 persona./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë