Loading…

Familjarët e Lavdrim Muhaxherit kërcënojnë gazetarët (Video)

  • 08/06/2017 | 21:07

Familjarët e Lavdrim Muhaxherit kërcënojnë gazetarët (Video)

Lavdrim Muhaxheri është vrarë në Siri. Të paktën kështu kanë konfirmuar familjarë të tij, të cilët kanë hapur të pame.


Mediat kanë qenë të padëshiruara në shtëpinë e babait të tij në periferi të qytetit, duke mos dhënë asnjë informacion lidhur me vdekjen.

Por më të ashpër ndaj ekipit të KTV-së kanë qenë vëllai i Lavdrimit dhe një familjar tjetër.

Sipas kryetarit të Bashkësisë Islame në këtë komunë, Florim Neziraj, vëllai i Lavdrim Muhaxherit, Bajrami, i ka treguar se kanë fakte që këtë herë pjesëtari i ISIS-it, është vrarë vërtetë.

Ndërsa zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani, ka thënë se policia posedon informacion për vrasjen e një personi kosovar ne Siri, i cili është nga Kosova.

Derisa ka shtuar se duke iu referuar situatës në Siri, Policia e Kosovës nuk posedon informacion apo dokumentacion zyrtar për vrasjen e tij.

Vrasjen e Lavdrim Muhaxherit, pak pas mesnatës së të enjtes, përmes Facebookut, e ka konfirmuar edhe vëllai i pjesëtarit të ISIS, Bajrami.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë