Loading…

Familjarë të dhunshëm: 8 raste të dhunës në familje për 24 orë në Kosovë

  • 02/02/2022 | 10:51

Familjarë të dhunshëm: 8 raste të dhunës në familje për 24 orë në Kosovë

Tetë raste të dhunës në familje brenda një dite në territorin e Republikës së Kosovës, shkruan Gazeta Metro.


Më poshtë ju sjellim raportin e policisë:

Rahovec 01.02.2022 – 13:30. Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë (vëllezër) pasi që të njëjtit, pas një mosmarrëveshje janë konfrontuar fizikisht mes veti. Të njëjtit pas trajtimit mjekësor, janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit janë liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftim.

Prizren 21.01.2022 – 23:00. Viktima mashkull kosovar ka raportuar se pas një mosmarrëveshje në familje, është sulmuar fizikisht nga djali i tij i dyshuari mashkull kosovar, i cili gjendet në arrati. Rasti në procedurë hetimore”, thuhet në njoftim.

Prizren 01.02.2022 – 20:40. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje ka sulmuar fizikisht viktimën femër  bashkëshorten e tij. Viktima ka pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit i dyshuari  dërgohet në mbajtje”, njofton policia.

Fushë Kosovë 01.02.2022 – 00:30. Viktima mashkull kosovar ka raportuar se, djali i tij i dyshuari mashkull kosovar (nën ndikim të alkoolit) ka shkaktuar dhunë në familje dhe ka tentuar ti sulmoj. I dyshuari gjendet në arrati, ndërsa nuk  raportohet për lëndime, rasti në procedurë hetimore”, konfirmojnë nga Policia.

Prishtinë (NN) 01.02.2022 – 08:30. Viktima femër kosovare ka raportuar se pas një mosmarrëveshje, është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i saj i dyshuari mashkull kosovar . Palët janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit, i dyshuari është arrestuar dhe dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftim.

Prishtinë 30.01.2022 – 16:30. Lidhur me rastin, është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar dhe pas intervistimit i njëjti lirohet në procedurë të rregullt”, njofton policia.

Gjilan 01.02.2022 – 09:00. Viktima femër kosovare ka raportuar se pas një mosmarrëveshje është sulmuar fizikisht nga vëllai i saj i dyshuari mashkull kosovar. Palët janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit, i dyshuari është arrestuar dhe dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftim.

Gjilan 01.02.2022 – 15:50. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që ka sulmuar fizikisht motrën e tij viktimën femër kosovare. Viktima ka pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftimin e policisë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë