Loading…

Familja Rugova mirpret Monsignor Vincenzo Paglia, ishte mik i madh i presidentit historik

  • 06/12/2022 | 20:26

Familja Rugova mirpret Monsignor Vincenzo Paglia, ishte mik i madh i presidentit historik

Familja e presidentit historik Ibrahim Rugova, ka mirpritur mikun e familjes, Monsignor Vincenzo Paglia, sot në Rezidencë, shkruan Gazeta Metro.


Sipas njoftimit të familjes, Monsignor Vincenzo Paglia, u prit në Rezidencen dhe sallonin ku Presidenti Rugova e mirëpriti dhe zhvilluan takime që ndihmuan dhe përfundimisht sollën lirinë dhe pavarësinë e Kosovës.

“Në një takim shumë të përzemërt dhe familjar, ku u shpalosen shumë kujtime nga Monsignor Paglia dhe Bashkëshortja e Presidentit Rugova Znj. Fana, ishin për ta mirëpritur për herë të parë edhe nipat e mbesat e Presidentit Rugova, Ana Sofia, Leka dhe Liza Beta. Zoti le të vazhdojë të bekojë Kosovën dhe miqtë e saj”, thuhet në njoftimin e familjes.

Më poshtë keni fotografinë e familjes Rugova me, Monsignor Vincenzo Paglia. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë