Loading…

Familja refuzoi që trupi i Ivanovic’it të shkojë në Prishtinë, obduksioni do t’i bëhet në veri

  • 16/01/2018 | 13:31

Familja refuzoi që trupi i Ivanovic’it të shkojë në Prishtinë, obduksioni do t’i bëhet në veri

Familja e Oliver Ivanovicit ka refuzuar që trupi i tashmë të ndjerit të dërgohet për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë.


Por, siç mëson Metro, ekipi i mjekësisë ligjore ka shkuar në Mitrovicë dhe obduksioni do të kryhet në veri në orën 14:00.

Më herët u raportua se gruaja e Oliver Ivanovicit kishte thënë se e ‘dinte kush e ka bërë’, dhe siç thoshte ajo, ‘nuk do të shpëtonin lehtë’.

Për vrasjen e Ivanovicit kanë reaguar shteti kosovar dhe serb duke kërkuar hetim dhe zbardhje të rastit.

Ndërkohë, akoma nuk ka ndonjë të dyshuar për rastin, ani pse Policia po vazhdon kërkimin në veri e po ashtu i ka shtuar kontrollet në veri.

Ndryshe, lideri serb i veriut të Mitrovicës u qëllua sot me 4 plumba teksa po futej në zyrën e tij këtë mëngjes./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë