Loading…

Familja Dehari: S’pranojmë ngushëllime nga asnjë lider i institucioneve

  • 09/11/2016 | 12:11

Familja Dehari: S’pranojmë ngushëllime nga asnjë lider i institucioneve

Familja e të ndjerit Dehari ka bërë me dije se nuk do të pranojë asnjë ngushëllim për vdekjen e djalit të tyre, Astrit Deharit nga udhëheqës të institucioneve më të larta të vendit.

Kjo u bë me dije në një deklaratë zyrtare të familjes së të ndjerit Dehari.

Aty u tregua që zyra e Presidentit i Kosovës, përmes një postieri personal, ka bërë përpjekje t’i lë në dorë prindërve të Astrit Deharit një letër të mbyllur, shkruan gazetametro.net

“Prindërit e Astritit e kanë refuzuar pranimin e kësaj letre, pa e hapur fare, pasi janë njoftuar nga kush është dërguar kjo letër.”, thuhet këtu tutje.

Familja Dehari me këtë rast deklaron se nuk do të pranojë letra dhe as telegrame ngushëllimi nga asnjë udhëheqës të institucioneve më të larta të këtij pushteti vrastar, apo vartësve dhe zbatuesve të politikave të këtyre pushtetarëve./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë