Loading…

Falenderon Amerikën në ditën e Falenderimeve

  • 24/11/2016 | 14:25

Falenderon Amerikën në ditën e Falenderimeve

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka kujtuar kontributin e ushtarëve, diplomatëve dhe qytetarëve amerikanë që kanë dhënë për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës.

Këtë ai ka zgjedhur ta bëjë ditën e falenderimeve, përmes rrjetit të tij social, Facebook.

“SHBA-ja është mbështetësi kryesor në forcimin e shtetit tonë, në zhvillimin ekonomik dhe në integrimin në struktura euroatlantike.”, ka vazhduar ai.

Në fund presidenti i vendit ka thënë se populli dhe institucionet e Kosovës, përjetësisht do të jenë mirënjohës për këtë mbështetje./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë