Loading…

Fakte të çuditshme rreth 6 personave të famshëm

  • 29/04/2017 | 10:02

Fakte të çuditshme rreth 6 personave të famshëm

Personat e famshëm në fakt ishin persona të zakonshëm dhe kanë të njetat përjetime si të gjithë të tjerët, mirëpo fama është ajo që u ndryshon jetën më shumë.


Shumë nga të famshmit nuk kanë pasur një jetë të mirë e të qetë, si shumë njerëz të thjeshtë nëpër botë, mirëpo profesionet që ata ushtrojnë i bëjnë të përflitet nga të gjitha anët, për dallim nga të tjerët, shkruan Gazeta Metro.

Më poshtë ju sjellin disa fakte të çuditshme për 6 persona të famshëm që kemi zgjedhur ne.

Marilyn Monroe

Niveli i inteligjencës i Marilyn Monroe ishte më i madh se i Albert Einstein-it. IQ-ja e saj ishte 168 pikë, befasisht më e madhe se e Bill Gates apo Stephen Hawking, që të dy kanë 160 pikë.

Steve Jobs

Thuhet se Steve Jobs vendoste shputat e këmbëve në tualetet e kompanisë së tij Apple, në mënyrë që të zvogëlonte stresin.

Mark Zuckerberg

Ngjyra e Facebook është e kaltër sepse Mark Zuckerberg është daltonist, ka vështirësi ti dallojë ngjyrat e caktuara. Për Mark Zuckerberg, ngjyra e kaltër është ajo që e sheh më së miri , dhe kjo është arsyeja pse kjo ngjyra është dominuese në Facebook

Leighton Meester

Leighton Meester ka lindur në burg. Atëbotë, nëna e saj vuante dënimin për kontrabandim.

Johny Depp

Johny Depp vuan nga coulrofobia, frika e papërshkrueshme nga palaçot.

Elvis Presley

Elvis Presley ishte biond. Ai filloi t’i ngjyroste flokët, me ngjyrë të zezë, në kohën kur kishte filluar të merrej seriozisht me muzikë.  /gazetametro.net

 

 

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë