Loading…

Fajon kërkon votimin e Demarkacionit, e kundërshton Kadaj-Bujupi

  • Nga

  • 21/02/2017 | 11:54

Fajon kërkon votimin e Demarkacionit, e kundërshton Kadaj-Bujupi

Eurodeputetja Tanja Fajon që është duke qëndruar në Prishtinë nga dita e hënë, sot ka vazhduar takimet e saj në Parlamentin e Kosovës.


Fajon është takuar më Komisionin për Integrimeve Evropiane, ku kanë biseduar për liberalizimin e vizave e ku temë kryesore ka qenë votimi i demarkacionit më Malin e Zi, shkruan gazetametro.net.

Fajon ka përseritur qëdrimet e saj, duke kërkuar edhe nga ky komision që të votohet demarkacioni si kusht i fundit për liberalizimin e vizave.

Ndërsa si kundërshtarja më e zëshme nga ky takim ishte deputetja nga radhët e Vetëvëndojses, Donika Kadaj Bujupi. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë