Loading…

Facebook mbyll disa profile të personave të ndryshëm: Në mesin e tyre edhe kosovarët

  • 26/03/2019 | 11:32

Facebook mbyll disa profile të personave të ndryshëm: Në mesin e tyre edhe kosovarët

Facebook ka hequr profile nga Kosova, Rusia, Irani. Arsyeja është sjellje joautentike të kordinuara, transmeton Gazeta Metro.


Korporata Facebook tha të martën se ka hequr llogari nga Irani, Rusia, Kosova dhe Maqedonia duke i përshkruar llogaritë si sjellje joautentike të koordinuara.

Një total prej 2632 faqe, grupe dhe profile janë hequr nga Facebook dhe Instagram për arsye të operacioneve në lidhje me këto vendime në platformë sociale.

Facebook gjithashtu tha që faqet dhe profilet janë hequr për arsye të sjelljes së tyre e jo përmbajtjes. Facebook ka hequr disa faqe nga Irani gjatë janarit./gazetametro.net

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë