Loading…

Facebook i shpallë gabimisht të vdekur disa përdorues

  • 12/11/2016 | 14:32

Facebook i shpallë gabimisht të vdekur disa përdorues

Një virus i pazakont në facebook i ka etiketuar shumë njerëz si të vdekur. Virusi të premten ka bërë që disa përdoruesve që janë gjallë t’ju shfaqet shiriti memorial.

Shkaku i kësaj përdoruesit publikuan statuse që të lajmrojnë familjaret e tyre qe ata janë ende gjallë.

“Ky ka qenë një error i tmerrshëm dhe ne e rregulluam atë, dhe na vjen shumë keq për këtë që ka ndodhur”, ka thënë një zyrtar i kompanisë Facebook, transmeton gazetametro.

Mesazhi i cili është i destinuar të paraqitet në profilet përkujtuese, papritmas u paraqit në profilet e një numri të madh përdoruesish përfshirë edhe facebook-un e vet Mark Zuckerberg-ut.

“Ne shpresojmë se ata të cilët e duan Markun të gjejnë ngushëllim dhe të festojnë për jetën e tij” thuhej në shiritin memorial në faqen e tij.

Disa nga përdoruesit e Facebook, këtë problem e kanë kthyer në humor./gazetametro.net

_92409825_notdead2

_92412034_emmet

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë