Loading…

Facebook detyron përdoruesit që ti tregojnë ndryshimet

  • 09/01/2017 | 23:18

Facebook detyron përdoruesit që ti tregojnë ndryshimet

Nëse ju keni ndryshuar numrin tuaj të telefonit dhe nuk ia thua menjëherë Facebook’ut, ju jeni duke cenuar kushtet e facebook’ut, transmeton gazetametro.net

Facebook në “Deklaratën e të drejtave dhe përgjegjësive” i kërkon përdoruësve të saj për të iu treguar  për çdo ndryshim brenda 48 orëve që mund ti bejnë, bën të ditur The Guardian.

Kjo është njëra nga një sërë rregullash kufizuese që çdo person që përdor Facebook’un duhet ti respektoj.

Gjithashtu këto rregulla i detyrojnë njerëzit të mos përdorin asnjë informacion të rremë apo të ketë më shumë se një llogari të hapur.

Snapchat gjithashtu i ka rregullat e ngjashme, ku i detyron njerëzit për të treguar sa më shpejt në qoftë se ata ndryshojnë numrin e tyre të telefonit, në një afat prej 72 orësh në çdo ndryshim.

Këto rregulla dhe kufizimi janë menduar si një mënyrë për të siguruar të dhënat për përdoruesit, dhe se kompanit mund të kontaktojnë menjëherë përsonin e caktuar, numri i  telefonit është gjithashtu informacion i vlefshëm.

Këto të dhëna ndihmojnë për të gjetur njerëzit që janë të kyqur në internet, si dhe duke siguruar që njerëzit kanë dhënë informacionin e tyre të vërtetë personale, dhe duke i bërë të dhënat e grumbulluara shumë më e vlefshme./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë