Loading…

Fabrizio Romano tregon të ardhmen e Xhakës: Gjiganti italian vihet pas tij

  • 27/05/2021 | 14:22

Fabrizio Romano tregon të ardhmen e Xhakës: Gjiganti italian vihet pas tij

Eksperti i merkatos, Fabrizio Romano ka njoftuar se mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka mund të largohet në verë.


Arsenal pritet të bëjë revolucionin në verë duke shitur shumë lojtarë, e ndërkohë edhe Xhaka është në listën e “Topçinjve” që mund të largohen, përcjellë lajmi.net.

Romano ka njoftuar se ekziston mundësia që Xhaka të largohet dhe që trajneri i ri i Romës, Jose Mourinho e do në skuadër.

“Granit Xhaka ka shanse të largohet nga Arsenal në verë, si Ëilllian, Hector Bellerin dhe shumë lojtarë

Roma është e interesuar ta transferojë dhe ka nisur bisedimet me agjentët, Jose Mourinho e do, gjithashtu klubet e Bundesligas janë në garë”, shkroi ai.

Ndërkohë, Xhaka ende nuk ka folur asgjë për të ardhmen.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë