Loading…
Fabrizi i kërkon Serbisë: Gjejini vrasësit e Oliver Ivanovicit
  • 17/01/2019 | 09:01

Fabrizi i kërkon Serbisë: Gjejini vrasësit e Oliver Ivanovicit

Shefi i Delegacionit të Bashkimit Evropian në Serbi Sem Fabrizi ka deklaruar sot se BE-ja pret që kryerësit e vrasjes së liderit të Iniciativës qytetare PSD Oliver Ivanovicit të gjenden dhe të sillen para drejtësisë, transmeton Gazeta Metro.


“Sot bëhet një vit nga vrasja e Oliver Ivanovicit dhe mendimet e mija janë me familjen e tij, të afërmit e miqtë.

BE-ja pret që kryrëst të gjenden dhe të sillen para drejtësisë”, ka shkruar Fabrizi në profilin e tij në Twitter, Ivanovici është vrarë më 16 janar të vitit 2018 në Mutrovicë, para selisë së partisë së tij./gazetametro.net

Më të fundit
...
  • 23/05/2019 | 22:54
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë