Loading…

Fabrizi: Është e mundshme marrëveshja ndërmjet Beogradit e Prishtinës

  • 28/03/2019 | 13:35

Fabrizi: Është e mundshme marrëveshja ndërmjet Beogradit e Prishtinës

Shefi i delegacionit të Bashkimit Evropian në Serbi ka thënë sot se mendon se marrëveshja ndërmjet Beogradit e Prishtinës është e mundshme dhe se status quo-ja nuk është zgjidhje për të dy palët, transmeton Gazeta Metro.

Fabrizi në Fakultetin e shkenca politike në bisedë me studentët ka deklaruar se është “optimist rreth çështjes së obligueshme ligjërisht ndërmjet Beogradit e Prishtinës dhe se është qëndrim i përbashkët i të gjitha anëtareve të BE-së rreth kësaj çështjeje normalizimi i plotë e marrëdhënieve të dy palëve”, transmeton “Danas”./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë