Loading…

Euro dhe dollari të nokautuar

  • 12/04/2017 | 14:08

Euro dhe dollari të nokautuar

Dollari tregtohet në minimumin e pesëmuajshit në raport me jenin japonez pasi që tensionet gjeopolitike kanë ndikuar në rritje të ikjes nga rreziku, gjë që shkon në dobi të jenit.


Dollari kushton 109,745 jenë, që është niveli më i ulët nga 17 nëntori.

Valuta amerikane një ditë më parë u dobësua për 1 për qind ndaj jenit me 110,920 jenë, për shkak të rënies rapide të prurjes në shënimet e thesarit amerikan.

Euro, i cili është dobësuar më tepër se një për qind gjatë natës, ka vazhduar që të dobësohet dhe ka prekur minimumin pesëmuajsh prej 116,160 jenë.

Valutat tradicionalisht të sigurta, siç është jeni, kanë përfituar për shkak të brengosjes rreth zgjedhjeve presidenciale në Francë dhe aksionin ushtarak të mundshëm amerikan mbi Sirinë dhe Korenë Veriore.

Derisa euro po dobësohet ndaj jenit, për një nijansë më mirë ka kaluar më mirë se dollari. Euro është forcuar për 0,1 për qind në 1,061 dollarë./gazetametro.net

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë