Loading…

Eskorta e presidentit Thaçi largohet nga Shtëpia e Bardhë, pas takimit me John Bolton

  • 27/11/2018 | 21:29

Eskorta e presidentit Thaçi largohet nga Shtëpia e Bardhë, pas takimit me John Bolton

Presidenti i Kosovës po qëndron në SHBA në një vizitë zyrtare.


Pas takimi John Bolton, këshilltarin për Siguri Kombëtare të presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, eskorta e presidenti të Kosovës, Hashim Thaçi është duke dal nga Shtëpia e Bardhë, shkruan lajmi.net.

Presidenti ka takuar Sekretarin e Shtetit, Mike Pompeo.

Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH), përmes një njoftimi për media ka njoftuar në lidhje me takimin ndërmjet Sekretarit të Shtetit Mike Pompeo dhe presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, shkruan lajmi.net.

Në komunikatën e DASH-it, thuhet se sekretari Pompeo ka përgëzuar presidentin Thaçi dhe popullin e Kosovës për hapat e mëdhenj që kanë bërë në dhjetë vjetet e pavarësisë.

“Sekretari Pompeo inkurajojë Kosovën të shfrytëzon këtë mundësi të papërsëritshme për arritjen e marrëveshjes historike dhe gjithëpërfshirëse të normalizimit të marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë i lehtësuar nga BE-ja”, thuhet në komunikatën e DASH-it, transmeton lajmi.net.

Më tej, sekretari Pompeo ka theksuar se normalizimin i marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është rruga e vetme për të qartësuar të ardhmen perëndimore të të dyja shteteve.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë