Loading…

Eskalon Edi Rama: Para fëmijëve u nxjerr gishtin e mesit kundërshtarëve

  • 10/12/2019 | 16:46

Eskalon Edi Rama: Para fëmijëve u nxjerr gishtin e mesit kundërshtarëve

Kryeministri Edi Rama ishte pasditen e djeshme në sheshin “Skënderbej”, së bashku me kryebashkiakun Erion Veliaj, për të mirëpritur festat e dhjetorit me ndezjen e dritave të pemës.


Mirëpo Rama u has me protestën e një grupi të rinjsh, me pankarta dhe pemë simbolike, në lidhje me keqpërdorimin e parave në një kohë kur vendi është prekur nga tërmeti katastrofik i 26 nëntorit.

Në mes të sheshit ‘Skënderbej’ dhe në sy të dhjetëra fëmijëve që ishin sjellë në shesh nga Erion Veliaj, Edi Rama ka vendosur t’u nxjerrë gishtin e mesit protestuesve dhe qytetarëve të Tiranës që ishin në shesh dhe që thërrisnin ‘Rama ik’.

Kreu i ekzekutivit reagoi duke u nxjerrë gishtin e mesit, pavarësisht faktit se ishte i rrethuar nga dhjetëra fëmijë që kënduan “Merry Christmas” në vigjilje të Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë