Loading…

Eskalon debati mes Milaim Zekës e Xhelal Sveçlës

  • 03/06/2017 | 21:53

Eskalon debati mes Milaim Zekës e Xhelal Sveçlës

‘Krimb’  e ka quajtur Milaim Zeka, Xhelal Zveqlën e Vetëvendosjes. Ky i fundit paraprakisht tha se kandidati për deputet i Nismës për Kosovën është ‘palaço’.


Debat i ashpër është zhvilluar në DebatPernime në mes të Milaim Zekës së Nismës për Kosovën dhe Xhelal Sveqlës së Vetëvendosjes. Dyshja kanë debatuar për sistemin e drejtësisë në vend.

“Çdo oborr ,mbretëror e ka pas një palaço të cilit i janë toleru me folë gjithçka, t’i pe lun rolin  e palaços, veç vazhdo ashtu, edhe fol pa kurrfarë baze”, tha Sveqla, derisa Zeka tha se ka ‘mafi’ edhe në Vetëvendosje.

“Unë po e luj rolin e palaços me kryma sikur ti, me karkaleca sikur ti”, ia ktheu Zeka.

Ai ka kërcënuar se ‘do t’i qesë të palarat’ e Sveqlës.

“Nuk kemi kohë se unë të kallxoj krejt çka keni dashtë ju me bo se t’i qes krejt të palara e tua”, tha Zeka.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë