Loading…

Është shpallur fituesi i “Fest Flaka” në Gjilan

  • 01/02/2017 | 16:20

Është shpallur fituesi i “Fest Flaka” në Gjilan

Ylberina Abdyli është fituesja e “Fest Flaka 2017” në Gjilan. Festival ky i mbajtur si vazhdimësi e manifestimin kulturor “ Flaka e Janarit”, që mbahet çdo vit.


Çmimin këngëtares Abdyli ia ka dorëzuar vetë kryetari i kësaj komune, Lufti Haziri, i cili është shprehur shumë i kënaqur me ecurinë e këtij manifestimi në qytetin e Gjilanit.

16406734_1868812810029654_2349460522816810604_n

“Me festivalin e muzikës popullore “Fest Flaka”, sonte e përfunduam manifestimin maratonik “Flaka e Janarit 2017”. I uroj nga zemra fituesit e këtij festivali kaq prestigjioz, sikur edhe pjesëmarrësit nga të gjitha trojet shqiptare, në të katër shtyllat” ka thënë kryetari i Komunës së Gjilanit, Lufti Haziri. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
marketi[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë