Loading…

‘Është një luftë ndërmjet Romës dhe gjyqtarëve’

  • 20/03/2023 | 23:38

‘Është një luftë ndërmjet Romës dhe gjyqtarëve’

Legjenda e Romës, Roberto Pruzzo, beson se ndeshjet e Giallorossëve duhet të drejtohen nga gjyqtarët jashtë Federatës Italiane të Futbollit, sepse ekziston një luftë ndërmjet klubit dhe arbitrave.


Ish-sulmuesi italian ka folur të hënën për RadioRadio, pas humbjes së skuadrës së tij të zemrës nga Lazio në Derby della Capitale.

Gjatë derbit kryeqytetas, dy futbollistë të Romës morën kartonë të kuq, Roger Ibanez pas 32 minutash lojë dhe Bryan Cristante në minutat shtesë.

Edhe Adam Marusic i Lazios u ndëshkua me të kuq, ndërsa nga një të tillë e morën edhe nga një anëtar i stafeve në të dyja taborët.

“Roma duhet të kërkojë që në ndeshjet e tyre të ndahet drejtësia nga gjyqtarët jashtë Federatës Italiane. Të dielën, lojtarët e Romës merrnin kartonë të verdhë pas çdo ndërhyrjeje, ndërsa lojtarët e Lazios merrnin kartonë të verdhë pas çdo pesë ndërhyrjesh të palejuara. Është një luftë ndërmjet Romës dhe gjyqtarëve”, ka thënë Pruzzo duke akuzuar gjyqtarin Davide Massa.

Ishte një ndeshje aq e zjarrtë në Stadio Olimpico saqë është raportuar se edhe presidenti i Bianconcelestëve, Claudio Lotito dhe trajneri i Giallorossëve, Jose Mourinho, kanë pasur zënkë brenda zhveshtores.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë